Manuel Sahne Perdesi
Manuel Sahne Perdesi

Sahne Perdesi dediğimiz zaman akla gelen ilk soru Sahne Perdesi Kumaşı ve bir diğer özelik ise Marka Ve Modeli diyebiliriz. Sahne perdeleri iki çeşit olarak sıralanabilir. Bunlardan ilki daha önceki konumuzda değindiğimiz Motorlu sahne Perdesi ikincisi ise Manuel sahne Perdesi Sahne perde modelleri daha çok okullarda Ve tiyatro salonlarında kullanıldığı gibi Sahne ve Gösteri dünyasının olmazsa olmazları arasında başı çeker.

Manuel Sahne perdesi diğer perdelerden ayrı olarak maliyet bakımından biraz daha uygundur. Motorlu sahne perdesi fiyatının daha yüksek olmasının nedeni kullanılan Perde Motoru mekanizmasıdır. Manuel Sahne perdesi imalatından herhangi bir motor mekanizması kullanılmadığından dolayı fiyat olarak daha uygundur. Manuel olarak Elle çekilerek açılır ve kapanır.

Sahne perdesi kumaşı genel itibarı ile kadife tercih edilir. Kadife kumaşın özelliğide ağır olmasıdır. Manuel Sahne Perdesi kumaşı ağır olmasının yanı sıra perdenin büyüklüğüne göre açılış ve kapanıştada yorucu bir iş olarak karşımıza çıkmaktadır. Manuel sahne perdesi fiyatları sahnenin büyüklüğüne ve kullanılacak olan kumaşın kalitesine ve uzunluğuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.